Inwestor Finanse

Umów się z doradcą

Jak sfinansować wyposażenie mieszkania

 

Wyposażenie czy remont nowo kupionego mieszkania nie jest tanią sprawą. Jest kilka sposobów na znalezienie środków na ten cel.

 

Pierwszą z opcji jest podwyższenie kwoty kredytu hipotecznego. Dobry eksperta finansowy jest w stanie tak skonstruować wniosek kredytowy i w taki sposób skompletować dokumenty, aby bank sfinansował również część wyposażenia nowego mieszkania i jego remont. Ważnym elementem dokumentacji jest odpowiednio przygotowany operat szacunkowy, który powinien wykonać rzeczoznawca majątkowy wpisany na listę rzeczoznawców banku, w którym ubiegamy się o kredyt. Koszt takiego operatu to od 400 zł nawet do 1000 zł, ale dobrze zrobiona wycena, to gwarancja uruchomienia takiej kwoty kredytu jakiej faktycznie potrzebujemy na zakup i wykończenie nieruchomości!

 

Pamiętajmy jednak, że bank hipoteczny sfinansuje jedynie zakup sprzętów trwale związanych z mieszkaniem, czyli:

  • kuchnie w zabudowie
  • szafy typu komandor
  • podłogi
  • kafelki
  • kabiny prysznicowe

Jeśli z kredytu hipotecznego nie uda nam się zrobić całego remontu, szybkim i łatwym rozwiązaniem jest linia kredytowa w koncie osobistym.

Do kredytu hipotecznego często uruchamiane jest konto osobiste z limitem, uzależnionym od zdolności kredytowej klienta. Limit to innymi słowy kredyt w rachunku bankowym do jakiego kredytobiorca może się zadłużyć w okresie określonym umową. Kredytobiorca korzysta z tego limitu w miarę potrzeb- wpływy na rachunek zmniejszają automatycznie zadłużenie limitu. Bank udostępnia linię kredytową w rachunku bieżącym klienta lub na oddzielnym koncie bankowym automatycznie lub na wniosek klienta.

Kolejnym rozwiązaniem na chwilowy brak gotówki jest karta kredytowa. Ona równie często jak limit w koncie przyznawana jest „gratis” do kredytu hipotecznego. Bardzo łatwo ją dostać, jednak jest to rozwiązanie droższe niż kredyt w koncie osobistym. Z kartą kredytową związany jest okres bezodsetkowy. Oznacza to, że jeżeli posiadacz karty spłaci 100% zadłużenia wykazanego przez bank na zestawieniu transakcji to nie zapłaci odsetek od kredytu kartowego. Co ważne, aby otrzymać kartę kredytową, nie trzeba otwierać w danym banku rachunku osobistego.

Przy zakupie sprzętu RTV/AGD można skorzystać z oferty nieoprocentowanego kredytu, oferowanego na krótki okres kredytowania, często bez wymogu ubezpieczenia na życie i bez prowizji. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób osiągających nawet niewielkie, ale stałe dochody. Taką szybką pożyczkę – decyzję można dostać już w 30 minut – najlepiej przeznaczyć właśnie na zakup sprzętów, które nie mogą być sfinansowane z kredytu hipotecznego, takich jak pralka, lodówka, zmywarka, telewizor, itp.

 

 

 

Formularz kontaktowy

Proszę o kontakt

Nasz pracownik skontaktuje się z Panem/Panią w pierwszym możliwym terminie i wspólnie ustalą Państwo wygodną datę i godzinę spotkania.

Dziękujemy, formularz został wysłany! Nasz pracownik skontaktuje się z Panem/Panią w pierwszym możliwym terminie i wspólnie ustalą Państwo wygodną datę i godzinę spotkania.