Inwestor Finanse

Umów się z doradcą

Refinansowanie kredytu. Kiedy się opłaca?

W ostatnich latach jesteśmy stale bombardowani nowymi „promocjami” wymyślonymi przez banki. Instytucje finansowe prześcigają się w wymyślaniu sposobów na przyciągnięcie klienta do siebie. Nie wszystkie jednak promocje są dla nas korzystne, na niektórych możemy nawet stracić.

Kiedy refinansowanie kredytu jest dla nas opłacalne?

- kiedy w banku, w którym zaciągnęliśmy już kredyt nie ma opłaty za wcześniejszą całkowitą spłatę kredytu, a nowy bank nie pobierze od nas prowizji za udzielenie kredytu.
- ważne, aby brak opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu był ujęty w samej umowie kredytowej a nie tabeli opłat  prowizji
- refinansujemy kredyt, kiedy marża nowego kredytu jest niższa niż ta, którą płacimy obecnie
- kredyt walutowy refinansujemy tylko wtedy, gdy złoty umacnia się. W innym wypadku, po prostu zrealizujemy stratę i nowy kredyt będzie na kwotę wyższą niż ta, którą zaciągnęliśmy pierwotnie.

 

Co nas czeka? Kompletowanie dokumentów, badanie zdolności kredytowej, koszty opłat sądowych, często też koszty wyceny nieruchomości.

 

Formularz kontaktowy

Proszę o kontakt

Nasz pracownik skontaktuje się z Panem/Panią w pierwszym możliwym terminie i wspólnie ustalą Państwo wygodną datę i godzinę spotkania.

Dziękujemy, formularz został wysłany! Nasz pracownik skontaktuje się z Panem/Panią w pierwszym możliwym terminie i wspólnie ustalą Państwo wygodną datę i godzinę spotkania.